Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė lankysis su gatvės jaunimu dirbančiame centre

2016-10-26

Trečiadienis, spalio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre. Tai vienintelis centras Lietuvoje, kur gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams teikiama efektyvi, ilgalaikė kompleksinė pagalba.

Šalies vadovė domėsis centro veikla, darbo metodais, apžiūrės amatų dirbtuves, kur dirbti apmokomi centro gyventojai, taip pat bendraus su darbuotojais ir savanoriais.

Preliminariais skaičiavimais, gatvėje kasmet atsiduria po kelis tūkstančius jaunų žmonių. Dažniausiai tai vaikinai ir merginos, augę globos namuose, rizikos šeimose, kenčiantys nuo priklausomybių, turintys reikalų su teisėsauga. Jie neturi socialinių įgūdžių pasirūpinti savimi, yra atstumti visuomenės ir praradę viltį.

Pagalbos ranką gyvenimo dugne atsidūrusiems jaunuoliams visoje šalyje siūlo įvairūs centrai, teikiantys nakvynę, maistą ar įvairias specialistų paslaugas. Tačiau kol kas vienintelis Lietuvoje „Carito“ Amatų mokymo centras ilgalaikę pagalbą teikia kompleksiškai, aprūpindamas ne tik nakvyne, teikdamas socialinę ir psichologinę pagalbą, bet ir išmokydamas amato bei padėdamas integruotis į visuomenę. Pagalba šiame centre dažniausiai tampa vieninteliu išsigelbėjimo šiaudu gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.10.26 15:47

Atgal