Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė lydi Šventąjį Tėvą kelionėje per Lietuvą

2018-09-23

Sekmadienis, rugsėjo 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kaune, Santakos parke, dalyvauja Popiežiaus Pranciškaus aukojamose šv. Mišiose.

Į Santaką susirinko tikintieji iš visos Lietuvos ir piligrimai iš kitų šalių. Šventojo Tėvo aukojamos šv. Mišios, po kurių Popiežius tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą, yra vizito kulminacija.

Pasak Prezidentės, šiandien esame liudininkai, kaip tikėjimas gali suvienyti žmones, sutelkti mintis patiems geriausiems tikslams ir pasitikėjimui vieni kitais.

Šios dienos pavakarę Vilniuje Prezidentė Rūdninkų aikštėje kartu su Šventuoju Tėvu pagerbs Vilniaus geto aukų atminimą. Šventasis Tėvas sustos tyliai maldai prie paminklo. Šiandien, Lietuvos žydų genocido dieną, sukanka 75 metai, kai buvo likviduotas Vilniaus getas, o jo gyventojai sušaudyti Paneriuose arba išvežti į nacių koncentracijos lagerius.

Šalies vadovės teigimu, karo metais prarasta didelė žydų bendruomenė – skaudi Lietuvos netektis. Simboliška, kad Popiežius būtent šiandien meldžiasi geto tragediją mininčioje vietoje. 

Toliau valstybės vadovė kartu su Popiežiumi vyks į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Čia, buvusiame KGB vidaus kalėjime, Šventasis Tėvas melsis prie kelių kalinių kamerų, kuriose kalėjo už tikėjimo laisvę kovojantys tikintieji ir kunigai. Drauge su Lukiškių aikštėje susirinkusiais žmonėmis Popiežius prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms melsis už visus, kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.

Prezidentės teigimu, Katalikų bažnyčia suvaidino ypatingai svarbų vaidmenį kovoje su okupaciniu režimu. Tikinčiųjų ir dvasininkų pastangos saugoti bei skleisti draudžiamą tikėjimą, kovoti už valstybės ir piliečių laisvę buvo reikšmingas žingsnis siekiant Lietuvos nepriklausomybės. Mums brangus Popiežiaus dėmesys pasiaukojamai tautos kovai už laisvę.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.09.23 09:45

Atgal