Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Niujorke dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos debatuose

2014-09-22
Pirmadienis, rugsėjo 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Niujorką, kur dalyvaus 69-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje.
 
Šiemet pasaulio lyderiai diskutuos apie pasaulio vystymosi darbotvarkę po 2015 metų ir ieškos sprendimų, kaip atsakyti į pasaulio taikai ir saugumui kylančius naujus iššūkius, išspręsti besitęsiančius konfliktus, kovoti su naujomis terorizmo formomis, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, užtikrinti žmogaus teises, kovoti su klimato kaitos problema.
 
Prezidentė JT Generalinės Asamblėjos debatų kalboje atkreips pasaulio lyderių dėmesį į bendrą visų valstybių atsakomybę už pasaulio taiką. Lietuvos vadovė kalbės apie būtinybę suvienyti pastangas kuo greitesniam konfliktų sprendimui, kad pasaulio ateitis būtų saugi ir stabili.
 
Vizito Niujorke metu Lietuvos vadovė JAV Prezidento Baracko Obamos kvietimu dalyvaus JT Saugumo Tarybai priklausančių valstybių vadovų susitikime. Jame bus siekiama sutelkti visų valstybių pastangas kovai su tarptautiniu terorizmu, kuris įgauna vis naujas formas ir kelia grėsmę viso pasaulio saugumui. Lietuva į JT Saugumo Tarybą išrinkta pernai dvejų metų kadencijai.
 
JT Generalinio Sekretoriaus Ban Ki-Moono kvietimu Prezidentė kartu su kitais 130-ies valstybių vadovais dalyvaus klimato kaitos problemoms skirtame susitikime. Lietuvos vadovė savo kalboje atkreips kitų pasaulio lyderių dėmesį į būtinybę pasiekti globalų susitarimą dėl klimato kaitos, taip pat kalbės apie energetikos saugumo stiprinimą.
 
Prezidentė Niujorke susitiks su buvusia Suomijos Prezidente Tarja Halonen ir dalyvaus Pasaulio moterų lyderių tarybos susitikime. Tarybos narės diskutuos apie moterų lyderystės svarbą pasaulyje. Taip pat bus kalbama apie naujus pasauliui kylančius išūkius ir galimybes juos spręsti.
 
Pasaulio moterų lyderių taryba įkurta 1996 m., dabar jai priklauso per 50 narių. Lietuvos Prezidentė šios tarybos nare tapo 2009 metais.
 
Nuotraukos - Dž. G. Barysaitės 
 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.22 14:33

Atgal