Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė oficialaus vizito išvyko į Kroatiją

2015-06-28

Pirmadienis, birželio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė birželio 29–30 d. su dviejų dienų oficialiu vizitu lankysis Kroatijoje, kur susitiks su šios šalies Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič, Ministru Pirmininku Zoranu Milanovičiumi, taip pat dalyvaus energetikos forume, kuriame kalbės apie būtinybę sukurti ES energetikos sąjungą ir suskystintųjų dujų terminalų reikšmę energetinio saugumo užtikrinimui.

Tai antrasis Lietuvos vadovės vizitas į Kroatiją. Kroatijos žmonės šiltai prisimena ankstesnį Prezidentės apsilankymą 2013 metais Kroatijai stojant į Europos Sąjungą, o Lietuvai perimant pirmininkavimą ES Tarybai. Tada valstybės vadovė į Kroatijos žmones kreipėsi jų kalba ir šios šalies Prezidentui įteikė krepšinio marškinėlius su užrašu „Viena komanda – viena svajonė“.

Su Kroatijos vadovais Prezidentė aptars dvišalių santykių stiprinimo galimybes, politinius ir ekonominius ryšius, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO, Europos saugumo situaciją, hibridinio karo grėsmes ir priemones joms atremti. Vizito metu ypatingas dėmesys bus skiriamas energetiniam saugumui.

Kroatiją ypač domina Lietuvos patirtis statant suskystintųjų dujų terminalą. Kroatija daugiau nei pusę savo energijos išteklių importuoja iš kitų šalių, todėl energetinio saugumo užtikrinimas šiai valstybei itin aktualus. Kroatijos SGD terminalas, kaip ir Klaipėdos terminalas, yra įtrauktas į strateginių ES projektų sąrašą.

Energetikos forume, kurį Lietuvos vadovė atidarys kartu su Kroatijos Prezidente, laukiama apie 200 dalyvių. Forume Lietuvos patirtimi užsitikrinant energetinį saugumą pasidalins energetikos ministras Rokas Masiulis, strateginių energetikos kompanijų atstovai ir energetikos ekspertai.

Lietuva ir Kroatija yra vienintelės valstybės Europoje, kurioms vadovauja tiesioginiuose rinkimuose išrinktos prezidentės moterys. Prieš kelis mėnesius išrinkta Kroatijos Prezidentė jau įsijungė į Moterų pasaulio lyderių tarybą, kuriai vadovauja Lietuvos Prezidentė.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.29 09:18

Atgal