Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pagerbė skaudžios tragedijos Latvijoje aukų atminimą

2014-01-17

Penktadienis, sausio 17 d. (Ryga). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu Rygoje apsilankė lapkritį sugriuvusio prekybos centro vietoje ir pagerbė tragedijos aukų atminimą. Lietuvos vadovė tragedijos vietoje, kur žuvo 54 žmonės ir dešimtys buvo sužeisti, padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakeles.

„Ši tragedija sukrėtė ne tik Latviją, bet ir Lietuvą. Skaudžiai išgyvename šią nelaimę kartu su Latvijos žmonėmis. Esu čia, kad dar kartą pagerbčiau žuvusiuosius ir išreikščiau visų Lietuvos žmonių užuojautą bei paramą nukentėjusiųjų šeimoms, giminėms ir artimiesiems. Latvių tautai linkiu visokeriopos stiprybės", - sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, tai skaudi pamoka visiems, jog žmonių ir viešųjų pastatų saugumui turi būti skiriamas deramas dėmesys. Būtina imtis visų reikalingų priemonių, kad tokios tragedijos nepasikartotų.

Prezidentė Rygoje lankosi Latvijos vadovo kvietimu ir dalyvaus „Ryga - Europos kultūros sostinė 2014" oficialiame atidaryme.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.17 16:04

Atgal