Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl signataro R. Ozolo mirties

2015-04-06

Pirmadienis, balandžio 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Nepriklausomybės Akto signataro, filosofo Romualdo Ozolo mirties.

„Netekome valstybės kūrėjo, tvirtai tikėjusio Lietuvos potencialu būti savarankiška ir oria. Mąstytojo, nepailstamai ieškojusio laisvos, stiprios ir sėkmingos Lietuvos modelio. Profesorius Romualdas Ozolas turėjo šviesią nepriklausomos ir tvirtos Lietuvos viziją, kurią įkvėpė sąjūdiečiams. Tai buvo Sąjūdžio smegenys. Jo autoritetas ir gili mintis padėjo kurti  valstybę, kurios siekė mūsų Tauta“,  – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Pasak Prezidentės, nepriklausomos Lietuvos idėja, su kuria ėjome į Baltijos kelią, už kurią pasirašė Kovo 11-osios signatarai, buvo skatinama ir filosofo R. Ozolo minčių, jos maitino ir atkurtos valstybės politiką.  Lietuva buvo velionio mintyse iki pat paskutinio atodūsio. Profesoriaus R. Ozolo profesija buvo filosofas, bet pašaukimas buvo Lietuva. Iki pat paskutinio atodūsio jis ieškojo geriausio būdo mūsų valstybei išlikti ir klestėti.

Dėl šios skaudžios netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą R. Ozolo artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.06 17:47

Atgal