Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią

2014-04-23

Trečiadienis, balandžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią ir pasveikino šalies bibliotekininkus bei knygų mylėtojus su Pasauline knygos ir autorių teisių diena.

Jau tradicine tapusi akcija startavo Simono Daukanto aikštėje, kur bibliotekininkai, skaitytojai ir bibliotekų bičiuliai suformavo gyvą užrašą „Myliu knygą".

„Lietuviams knyga yra didelė vertybė. Visoje šalyje vykstantys knygų skaitymo renginiai - geriausias įrodymas, kokie svarbūs kultūros židiniai yra šalies bibliotekos. Nuoširdžiai dėkoju bibliotekininkams už entuziazmą, už tai, kad įdedate širdį į savo darbą, už gyvų kultūros erdvių kūrimą ir tradicijų puoselėjimą", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, šiandien matome, kokią galią turi viešoji informacija ir kaip lengva ja manipuliuoti. Todėl bibliotekoms tenka svarbus vaidmuo ir ugdant kritišką mąstymą.

Prezidentė palinkėjo, kad Lietuva visada išliktų daug skaitančia, išsilavinusia ir kūrybinga tauta.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra Nacionalinės bibliotekų savaitės globėja. Akcija Lietuvoje rengiama jau 14-ą kartą.

Balandžio 23-iąją UNESCO iniciatyva minima ir Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena, kviečianti pasidalinti įspūdžiais apie perskaitytas knygas ir keistis knygomis.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.23 12:09

Atgal