Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Albanijos vadovą nacionalinės šventės proga

2012-11-28

Trečiadienis, lapkričio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Albanijos Respublikos Prezidentą Bujar Nishani nepriklausomos Albanijos valstybės įkūrimo metinių proga.

„Džiaugiuosi, kad ši Jūsų šaliai ypatinga data sutampa ir su dvidešimtosiomis diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Albanijos atkūrimo metinėmis. Nuo pat 1991-1992 metų mūsų šalys ieškojo būdų bei priemonių dvišaliams politiniams, ekonominiams ir kultūriniams santykiams stiprinti. Tačiau dialogas ir bendradarbiavimas ypač suintensyvėjo 2000 metais, kai kartu su kitomis septyniomis šalimis įkūrėme vadinamąją Vilniaus grupę praktiniam bendradarbiavimui siekiant narystės NATO sustiprinti. 2004 metais Lietuva, o po keleto metų ir Albanija, šį tikslą sėkmingai pasiekė.

Tad šiandien galime pasidžiaugti, kad tapome aktyviomis šio saugumui ir stabilumui visoje euroatlantinėje erdvėje ir už jos ribų itin svarbaus Aljanso narėmis. Tikiuosi, kad sukaupta patirtis dar labiau sustiprins dialogą ir bendradarbiavimą tarp mūsų šalių visais svarbiausiais klausimais", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Lietuvos vadovė Albanijos Prezidentui ir šalies žmonėms palinkėjo, laimės ir visokeriopos sėkmės, o visai Albanijai - ilgų taikos, vidinės santarvės ir klestėjimo metų.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.11.28 11:45

Atgal