Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Austriją nacionalinės šventės proga

2017-10-26

Ketvirtadienis, spalio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Austrijos Respublikos Prezidentą Alexanderį Van der Belleną Nacionalinės dienos proga ir visiems Austrijos piliečiams palinkėjo daug sėkmės, vienybės ir klestėjimo.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad Austrija yra svarbi Lietuvos partnerė, su kuria mus sieja bendros vertybės, tikslas atverti daugiau galimybių mūsų piliečiams ir plėtoti visą žemyną stiprinančias, klestėjimą skatinančias, saugumą didinančias ir europiečių gyvenimą praturtinančias idėjas. Anot Prezidentės, vertiname, kad tai lemia ne tik artimą politinį ir ekonominį valstybių dialogą, bet ir dinamiškus abiejų šalių žmonių ryšius.

Šalies vadovės teigimu, bendra europinė darbotvarkė sutvirtina artimus ryšius, padeda kurti susidomėjimu, draugyste ir pasitikėjimu grįstą dialogą, skatina įgyvendinti bendras švietimo ir mokslo, inovacijų, kultūros ir turizmo, visuomeninių mainų ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas.

Prezidentė teigė neabejojanti, kad glaudus abiejų šalių piliečių bendradarbiavimas visuomet stiprins Lietuvos ir Austrijos vertybes ir vienybę.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.10.25 16:59

Atgal