Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino ESBO ir JT konferencijos dalyvius

2015-04-20

Pirmadienis, balandžio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei Jungtinių Tautų konferencijos dalyvius, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką bei saugumą.  Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė pabrėžė, jog aktyvus moterų dalyvavimas sprendžiant ginkluotus konfliktus yra svarbus atkuriant taiką ir stiprinant tarptautinį saugumą.

„Šiuo metu pasaulyje vykstančiuose kariniuose konfliktuose tūkstančiai moterų susiduria su grėsmėmis savo saugumui ir gyvybei. Nepaisant to, moterys drąsiai kovoja už savo šeimų bei visuomenės ateitį. Mūsų pareiga - joms padėti ir sukurti aplinką, kurioje moterys galėtų tapti aktyviomis kovotojomis už taiką,“ – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė taip pat atkreipė dėmesį į moterų padėtį Ukrainoje, kur dėl besitęsiančios karinės agresijos daugiau nei milijonas žmonių buvo priversti palikti savo namus. Didžioji jų dalis – moterys. Padėtis ypač sudėtinga Rytų Ukrainoje, kurioje vis daugiau moterų susiduria su prievarta.

Šalies vadovės globojamoje konferencijoje dalyvauja daugiau nei 70 ekspertų iš Lietuvos ir kitų ESBO šalių narių, kurie aptaria, kaip įgyvendinama Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija Nr. 1325 dėl Moterų, taikos ir saugumo. Prieš 15 metų priimta rezoliucija įpareigojo pasaulio valstybes užtikrinti aktyvų moterų dalyvavimą kuriant tarptautinę taiką ir sprendžiant ginkluotus konfliktus.

Lietuva yra viena iš 50 valstybių pasaulyje vykdančių Nacionalinį veiksmų planą Saugumo Tarybos rezoliucijai įgyvendinti. Mūsų šalis padidino moterų eksperčių, dalyvaujančių tarptautinėse misijose skaičių, apmokė Afganistano moteris policininkes ir sėkmingai įgyvendina moterų politinį ir ekonominį aktyvumą skatinančius projektus Afganistane bei Rytų Partnerystės šalyse. Lietuva taip pat aktyviai pasisako moterų teisių apsaugos klausimais Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykstančios konferencijos rezultatai bus įtraukti į Jungtinių Tautų vykdomą visuotinę studiją dėl rezoliucijos įgyvendinimo visame pasaulyje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.20 09:26

Atgal