Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino istoriką M. Jučą jubiliejaus proga

2016-04-26

Antradienis, balandžio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino istoriką Mečislovą Jučą 90-mečio proga.

Pasak Prezidentės, įžvalgaus mokslininko, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atminties saugotojo, istoriografijos klasiko M. Jučo įnašas į Lietuvos istorijos tyrinėjimus ir mokslo raidą yra neginčijamai svarus ir išskirtinis. Per ilgametę aktyvią mokslinę ir pedagoginę veiklą Mečislovas Jučas daugeliui tapo gerbiamu mokytoju ir autoritetu, o jo darbai – vertingu palikimu istorijos mokslo ateičiai.

„Valstybinio ir europinio pripažinimo sulaukusiuose, aukštą mūsų šalies mokslo lygį liudijančiuose Jūsų darbuose atsiveria senosios Lietuvos istorijos paslaptys. Tyrinėdamas Vytauto Didžiojo epochą, Žalgirio mūšį, metraščius ir kronikas, krikščionybės kelią į Lietuvą, Jūs išplėtėte praeities pažinimo ribas, naujai ir šiuolaikiškai pasauliui pristatėte mūsų valstybę. Tegul Jūsų pavyzdys įkvepia jaunąją istorikų kartą domėtis Lietuva, tirti ir pažinti jos praeitį!“ – rašoma šalies vadovės sveikinimo laiške.

Prezidentė profesoriui palinkėjo kuo geriausios sveikatos, stiprybės, kūrybinių minčių, šviesių ir laimingų metų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.04.26 11:38

Atgal