Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino JAV vadovą Baracką Obamą nacionalinės šventės proga

2013-07-04

Ketvirtadienis, liepos 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Baraką Obamą nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga.

„Ši diena yra šventė ne tik keturiems šimtams milijonų amerikiečių, bet ir tiems, kuriems glaudūs santykiai su JAV yra svarbūs. Tarp jų - beveik milijonas Amerikoje gyvenančių lietuvių ir keli milijonai mūsų šalies žmonių, prisimenančių JAV paramą atkurtai Lietuvos nepriklausomybei, o vėliau siekiant narystės Šiaurės Atlanto Aljanse", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Prezidentės teigimu, šiandien Lietuvą ir JAV sieja ne tik artimi dvišaliai santykiai, bet ir aktyvus bendradarbiavimas NATO. Todėl, pasak valstybės vadovės, mūsų šalis yra pasiryžusi ir toliau stiprinti pastarųjų metų pasiekimus liudijantį sėkmingą mūsų dialogą saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominių santykių srityse. Prezidentė išreiškė viltį, jog Lietuvai perėmus pirmininkavimą ES Tarybai, visas sritis apimantis Europos Sąjungos irt JAV bendradarbiavimas dar labiau stiprės . 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.04 17:40

Atgal