Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

2015-11-11

Trečiadienis, lapkričio 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šios šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga.

Pasak Prezidentės, drąsus ir ryžtingas abiejų šalių laisvės ir nepriklausomybės siekis Lietuvai ir Lenkijai grąžino teisę pačioms kurti savo likimą. Tai istorinis tautų įsipareigojimas kurti laisvas ir demokratiškas valstybes.

„Prabėgus beveik šimtui metų nuo nepriklausomybės paskelbimo, mūsų valstybės yra stiprios demokratinės Europos tautų šeimos ir transatlantinės bendruomenės narės. Narystė Europos Sąjungoje ir NATO – ne tik mūsų piliečių gerovės, bet ir mūsų bendrų vertybių – atvirumo, laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos garantas“,– rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Sveikinimo laiške šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai paremti abipusės draugystės ir atsakomybės dvasia. Pasak Prezidentės, tolesnis bendradarbiavimas ir strateginiai projektai energetikos, transporto ir kultūros srityse prisidės prie bendros gerovės bei saugumo kūrimo.

Prezidentė Lenkijos vadovui palinkėjo stiprybės ir laimės, o visiems šalies žmonėms visokeriopos sėkmės, gerovės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.11.10 17:39

Atgal