Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Lenkijos vadovą Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga

2015-05-03

Sekmadienis, gegužės 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Bronislawą Komorowskį Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga.

Šalies vadovė pabrėžė, jog 1791 m. priimta bendra Lietuvos ir Lenkijos Gegužės 3-iosios Konstitucija simbolizavo abiejų tautų siekį puoselėti tvirtas laisvės ir demokratijos idealais paremtas valstybingumo tradicijas.

„Lietuvai ir Lenkijai tekę sunkūs istorijos iššūkiai parodė laisvės ir demokratijos vertę, todėl šiandien abiejų šalių žmonės negali likti abejingi, kai vėl grasinama tautų suverenitetui ir teisei laisvai spręsti savo šalies likimą, o artimiausioje kaimynystėje kyla pavojus žmogaus orumui ir laisvėms“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Prezidentės teigimu, naujų grėsmių Europos vienybei akivaizdoje abi valstybės ir toliau stovi kartu, puoselėdamos europietiškas valstybingumo tradicijas. O tvirtą dvišalių santykių pamatą stiprina kaimyniškas bendradarbiavimas, regionui ir Europai svarbių bendrų ekonomikos, energetikos ir saugumo projektų įgyvendinimas bei tvirta partnerystė ES ir NATO.

Lietuvos vadovė Lenkijos Prezidentui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo gerovės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.30 14:38

Atgal