Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino rudens sesiją pradedantį Seimą

2014-09-10

Gerbiamieji Seimo nariai,

sveikinu Jus, pradedančius naują rudens darbymetį. Lietuva ir visa Europa išgyvena įtemptą laikotarpį, tad linkiu Jums sutelktos, atsakingos ir išmintingos sesijos.

Kviečiu Jus atlikti paskutinius paruošiamuosius darbus bendros Europos Sąjungos valiutos, euro, įvedimui. Europa patikėjo mūsų pasirengimu prisijungti prie euro zonos, įvertindama mūsų ekonominį ir finansinį stabilumą. Padarykime viską, kad Lietuvos žmonės pajustų euro naudą ir išvengtų nesusipratimų bei dirbtinai kylančių kainų.

Kaip ir kasmet, vyks šalies biudžeto formavimo batalijos. Nepasiduokime trumparegiškoms pagundoms ir žvelkime toliau negu artėjantys merų ir savivaldybių tarybų rinkimai. Tegul PIRMASIS Lietuvos biudžetas eurais bus racionalus, subalansuotas ir lemiantis ilgalaikę valstybės pažangą.

Virš mūsų regiono susitvenkė niūrūs geopolitinės audros debesys, todėl privalome susitelkti, sustiprinti valstybės saugumą, didinti finansavimą krašto gynybai. Ne tik siekdami įrodyti NATO partneriams, kad rimtai žiūrime į Lietuvos ir visos transatlantinės bendrijos gynybą, bet ir stiprindami pasitikėjimą mūsų kariais ir demonstruodami visam pasauliui, jog Lietuva visada kovos iki galo.

Pavyzdingai atsitiesę po pasaulinio ekonominio sunkmečio, mes jau galime ir privalome padėti Lietuvos žmonėms pajusti ekonomikos augimą. Todėl, net ir griežtai laikydamiesi fiskalinės drausmės, turime grąžinti sumažintas pensijas Lietuvos senjorams, padėkodami jiems už supratingumą ir solidarumą valstybei sunkiu laikotarpiu. Taip pat turime rasti galimybių spręsti mažiausias pajamas gaunančių žmonių problemas. Nepamirškime ir tolygios regionų plėtros, ypač pagalvokime apie tuos rajonus, kuriems sunkiausia, kurie jautriausi geopolitikai, kuriems labiausiai reikia dėmesio ir investicijų. Kad kiekvienas Lietuvos pilietis jaustų, jog gyvena valstybėje, kuri suteikia ne tik laisves, bet ir galimybes kurti saugų, orų ir visavertį gyvenimą.

Buvau ir lieku pasirengusi bendradarbiauti ir tartis su visomis frakcijomis, su Seimo dauguma ir opozicija, kad mūsų darbas būtų orientuotas ne į procesą, o į Lietuvai būtinus sprendimus.

Lietuvos žmonės, atidavę Jums tautos mandatą, įvertins Jūsų pastangas kurti ekonomiškai ir finansiškai stiprią, saugią ir savarankišką valstybę. Šalį, kuria didžiuojasi ir pasitiki Tauta, vertina ir gerbia tarptautinė demokratinė bendruomenė.

Linkiu Jums sėkmės!

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.10 09:49

Atgal