Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Seimą su rudens sesija

2015-09-10

Ketvirtadienis, rugsėjo 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tradiciškai laišku su rudens sesijos pradžia pasveikino Seimo narius.

Gerbiami Seimo nariai,

sveikinu pradėjus dar vieną svarbių darbų sezoną. Tegul visos jo dienos bus pripildytos Lietuvai ir jos žmonėms reikalingų sprendimų, negailint jėgų ir tikėjimo savo valstybės ateitimi.

Esame supami gausių vidaus ir išorės iššūkių, kurie pareikalaus mūsų visų susitelkimo ir atsakingų sprendimų.

Lėtėjanti pasaulio ekonomika, pabėgėlių krizė, nestabilumas Graikijoje, grėsmės nacionaliniam saugumui – tai geopolitiniai veiksniai, lemsiantys ir mūsų viduje priimamus sprendimus.

Žvelgdami į globalias rinkas ir Pietų Europą, turime prisiminti mūsų pačių išgyventas pamokas ir nebekartoti neatsakingo išlaidavimo klaidų. Finansinė drausmė ir atsakomybė turi tapti kertiniu orientyru tvirtinant 2016-ųjų, rinkimų metų, biudžetą. Linkiu daugiau dėmesio ir susitelkimo ties sprendimais, kurie skatina mūsų ekonominį augimą, kuria darbo vietas ir didina visų mūsų piliečių gerovę.

Šioje sesijoje imsitės Darbo kodekso reformos. Linkiu rasti išmintingų ir su socialiniais partneriais sutartų sprendimų, ginančių darbuotojų interesus bei didinančių verslo efektyvumą ir Lietuvos konkurencingumą.

Savo sprendimais kasdien turime kurti ir siekti visapusiškai saugios gerovės Lietuvos žmonėms. Skaidrumo siekis visose srityse išlieka prioritetinis, kaip ir socialinės atskirties mažinimo iniciatyvos. Kviečiu palaikyti ir mano teikiamas įstatymų iniciatyvas neįgalumo nustatymo procesui skaidrinti, eilėms gydymo įstaigose mažinti, reformuojant vaikų globą ir kitas.

Pabėgėliai, masiškai plūstantys į Europą – visos Europos Sąjungos solidarumo ir vienybės išbandymas. Situacija keičiasi ir kinta kasdien. Todėl ir mes turime išlikti susitelkę ir konstruktyviai dalyvauti sprendžiant susidariusią problemą. Turime būti pasirengę padėti tiems, kam pagalba išties reikalinga. 

Svarbiausias praėjusios sesijos sprendimas, grąžinant šauktinių kariuomenę, įrodė, kad parlamentas, nepaisydamas pozicinių ir opozicinių ginčų, sugeba susitelkti dėl strateginės svarbos klausimų, teisingai įvertinti nacionalinio saugumo prioritetus. Tikiuosi ir tolesnio konstruktyvaus bendradarbiavimo sprendžiant svarbius Lietuvai ir jos žmonėms klausimus.

Linkiu darbingos ir rezultatyvios rudens sesijos. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.10 10:48

Atgal