Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino Šveicariją su nacionaline švente

2018-08-01

Trečiadienis, rugpjūčio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Šveicarijos Konfederacijos Prezidentą Alainą Bersetą šalies nacionalinės dienos proga.

Pasak šalies vadovės, Šveicarija yra svarbi Lietuvos ir išskirtinė Europos Sąjungos partnerė. Ypač vertinami pasitikėjimu, atvirumu ir pagarba grįsti saitai. Abi šalis sieja bendri tikslai tiek užtikrinti valstybių interesus, piliečių gerovę ir saugumą, tiek skatinti viso žemyno ekonomikos augimą, mokslo ir inovacijų plėtrą, inovatyvų verslą.

Prezidentė pabrėžė, kad ypač svarbu, jog be sėkmingų abiejų šalių verslo ryšių, projektų švietimo ir tyrimų srityse taip pat atrandama daug valstybes siejančių kultūrinių ir istorinių jungčių. Anot šalies vadovės, tai dar sykį patvirtina, kokios artimos ir visapusiškai susijusios yra Europos valstybės. Šiandien šis palikimas, bendra patirtis ir tvirti žmonių ryšiai įpareigoja puoselėti draugystę ir solidarumą, apsaugoti, stiprinti ir ugdyti mus vienijančias demokratines vertybes, kartu įveikti visus iššūkius.

Valstybės vadovė Šveicarijos Prezidentui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.07.30 16:55

Atgal