Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pateikė Seimui svarstyti Ministro Pirmininko kandidatūrą

2014-07-15

Antradienis, liepos 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pateikė Seimui svarstyti Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Ministro Pirmininko pareigas.

„Algirdo Butkevičiaus vadovaujamam Ministrų kabinetui teko istorinė galimybė pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Tikėtina, ši Vyriausybė pasitiks eurą. Jai reikės tęsti pradėtus projektus, didinančius mūsų energetinį savarankiškumą. Taip pat turime išlaikyti ekonomikos augimo tempą, stabilumą, mažinti nedarbą ir socialinę atskirtį", - sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad kiekviename ministerijos sektoriuje yra aktualių problemų ir klausimų, kuriems reikalingos sutelktos pastangos ir kasdienis darbas, jei per likusius porą metų norima pateisinti visuomenei duotus pažadus, atliepti žmonių lūkesčius.

„Skaidrumas, moralinės atsakomybės principai negali būti paminami ir likti nuošalėje. Trečiame atkurtos ir nepriklausomos Lietuvos dešimtmetyje moralinės kartelės politikoje žemiau leisti nebegalime. Politinės brandos lygis turi tik augti ir sudaryti didesnes sąlygas visuomenei pasitikėti valdžios sprendimais", - sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad teikdama Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą Seimui linki, kad Vyriausybė pasinaudos galimybe atsinaujinti. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.15 10:04

Atgal