Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pradėjo oficialų vizitą Turkijoje

2014-12-08

Pirmadienis, gruodžio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo oficialų vizitą Turkijoje. Šalies vadovė padėjo gėlių prie pirmojo Turkijos Prezidento Mustafa Kemalio Atatiurko kapo.

Šiandien Prezidentė susitiks su Turkijos vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu, o rytoj atidarys Lietuvos ir Turkijos verslo forumą. Pagrindinis šio vizito tikslas - stiprinti abiejų šalių politinį, ekonominį, kultūrinį bendradarbiavimą ir ieškoti naujų galimybių paskatinti abipusę prekybą. Prezidentę lydės 22 verslininkų delegacija iš Lietuvos.

Su Turkijos vadovu Prezidentė aptars globalaus saugumo klausimus, abiejų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir dvišalius santykius. Tiek Lietuva, tiek Turkija yra NATO pasienio šalys, kurios šiandien susiduria su rimtais iššūkiais taikai ir saugumui. Šiems iššūkiams nugalėti būtina vienybė ir suderinti veiksmai.

Susitikime taip pat bus aptarta Turkijos pažanga, kaip įgyvendinamos svarbios reformos siekiant narystės ES.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu buvo atidarytas vienas iš skyrių Turkijos ir ES derybose. Mūsų šalis yra pasiruošusi su Turkija pasidalyti savo reformų įgyvendinimo patirtimi.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.12.08 08:00

Atgal