Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Airijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-09-17

Trečiadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Airijos ambasadoriaus Davido Noonano skiriamuosius raštus. Susitikime Prezidentė su naujuoju ambasadoriumi aptarė dvišalį ekonominį Lietuvos ir Airijos dialogą, bendrus Europos Sąjungos klausimus.

Valstybės vadovės teigimu, abi šalys glaudžiai bendradarbiavo bei kartu laikėsi ekonomikos augimo ir užimtumo prioritetų, pirmininkaudamos Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais. Šalies vadovė tikisi, kad ši abipusė bendradarbiavimo Europos Sąjungos klausimais praktika tęsis ir toliau.

Pasak Prezidentės, Lietuvą ir Airiją sieja stiprūs ekonominiai ryšiai, 2013 m. dvišalė prekyba, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, išaugo beveik 16 proc., o eksportas padidėjo 45 procentais. Šalies vadovė priminė, kad Lietuva yra dėkinga už Airijos palaikymą Lietuvai siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare.

Tai pirmasis D. Noonano paskyrimas ambasadoriumi. Diplomatas darbą pradėjo 1994 m. Airijos užsienio reikalų ministerijoje, dirbo Europos Sąjungos reikalų ir Politikos departamentuose, ambasadoje Argentinoje, ėjo ambasadoriaus pavaduotojo pareigas Bukarešte, vėliau Kaire. Prieš paskyrimą buvo Nusiginklavimo ir ginklų neplatinimo departamento direktoriaus pavaduotoju. D. Noonanas turi Europos studijų bakalauro laipsnį.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.17 10:31

Atgal