Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Burkina Faso ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2016-11-29

Antradienis, lapkričio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Burkina Faso ambasadoriaus Simplice Honoré Guibilos skiriamuosius raštus.

Susitikime Prezidentė pabrėžė, kad būtinas glaudesnis ekonominis Lietuvos ir Burkina Faso bendradarbiavimas. Pasak šalies vadovės, perspektyviausi bendradarbiavimo sektoriai būtų informacinės ir komunikacijos technologijos, saulės energija, žemės ūkis ir pramonės mašinos.

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat kalbėjo apie tai, jog akademiniai ir kultūriniai mainai bei turizmas prisidėtų prie abiejų valstybių žmonių asmeninių ryšių kūrimo. Šiuo metu Lietuvoje studijuoja keli šimtai studentų iš Afrikos valstybių, turinčių galimybę gauti stipendijas pagal „Erasmus Mundus“ programą.

Lietuva ir Burkina Fasas diplomatinius santykius užmezgė 1998 m. rugsėjo 23 dieną.

1963 m. gimęs ambasadorius yra vedęs, turi du vaikus. Simplice Honoré Guibila turi teisės magistro laipsnį, 2015 m. buvo paskirtas Burkina Faso ambasadoriumi Vokietijoje. Taip pat dirbo ambasadoriumi nuolatinėje misijoje prie JT Niujorke, ambasadoriaus pavaduotoju JAV, Kanadoje, ėjo Užsienio reikalų ministerijos Teisės departamento direktoriaus pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.11.29 11:28

Atgal