Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Čekijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-10-01

Trečiadienis, spalio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čekijos ambasadoriaus Bohumilo Mazaneko skiriamuosius raštus.

Prezidentė su naujuoju ambasadoriumi aptarė glaudų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Lietuvos ir Čekijos pozicijos sutampa daugeliu Europos Sąjungos ir NATO klausimų. Pasak Prezidentės, NATO Vadovų susitikime Velse priimti sprendimai turi būti greitai įgyvendinti, o vieningas Europos Sąjungos atsakas į Rusijos veiksmus yra būtinas.

Čekijos oro pajėgos jau du kartus yra vykdžiusios oro policijos misiją Lietuvoje, čekų ir lietuvių kariai kartu dalyvauja tarptautinėse pratybose.

Susitikime kalbėta apie pakitusią saugumo situaciją regione ir padėtį Ukrainoje. Lietuvos vadovė šiemet dalyvavo Prahoje vykusiame aukšto lygio ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti.

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat aptarė vis stiprėjantį šalių ekonominį bendradarbiavimą, tvirtus ir intensyvius kultūrinius santykius.

1962 m. gimęs ambasadorius yra vedęs, turi dvi dukras ir sūnų. Maskvos universitete įgijęs Tarptautinių santykių magistro laipsnį, 1986 m. pradėjo darbą Užsienio reikalų ministerijoje. Taip pat dirbo Generaliniuose konsulatuose Lenkijoje ir Kinijoje. Ambasadorius kalba anglų, rusų, slovakų, lao kalbomis.

Nuotraukos - R. Dačkaus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.01 15:09

Atgal