Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Estijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2016-08-31

Trečiadienis, rugpjūčio 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Estijos ambasadorės Janos Vanaveski skiriamuosius raštus.

Pasak šalies vadovės, Estija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių. Susitikime buvo aptarti dvišaliai ryšiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, ekonominiai ir verslo santykiai, energetinis ir regioninis saugumas.

Prezidentės teigimu, būtina ir toliau stiprinti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, įgyvendinti strateginius regiono ekonominei raidai projektus. Susitikime taip pat aptartas itin svarbus Baltijos šalių elektros jungčių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimas.

Šalies vadovė su naująja ambasadore taip pat aptarė bendrą visų Baltijos valstybių branduolinio saugumo klausimą dėl Astravo atominės elektrinės. Lietuvos Prezidentė pabrėžė, jog Baltijos šalys privalo reikalauti, kad Baltarusijos valdžia užtikrintų Astravo atominės elektrinės statybų skaidrumą ir nedelsdama įsileistų tarptautinius ekspertus.

Ekonominiai Lietuvos ir Estijos santykiai stiprėja – 2015 m. Estija buvo 6-oji Lietuvos prekybos partnerė, prekybos apyvarta padidėjo 13 procentų.

Prezidentė pabrėžė, kad, 2017 m. antrąjį pusmetį Estijai perimant pirmininkavimo Europos Sąjungai vairą, Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi.

1971 m. gimusi ambasadorė baigė ekonomikos mokslus Talino technikos universitete. Iki šiol ėjo Estijos ambasados Stokholme ambasadoriaus pavaduotojos pareigas, prieš tai buvo Estijos prezidento patarėja užsienio politikai. J. Vanaveski kalba angliškai, rusiškai, švediškai ir prancūziškai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.08.31 13:56

Atgal