Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Etiopijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-06-30

Pirmadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Etiopijos ambasadoriaus Teshome Togos Chanakos skiriamuosius raštus.

Pasak Prezidentės, iki šiol Lietuvos ir Etiopijos ryšiai nebuvo stiprūs, tačiau dvišaliai santykiai suaktyvėtų akreditavus Lietuvos ambasadorių Etiopijai.

Susitikime Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva vertina Etiopijos pastangas siekiant saugumo ir taikos palaikymo regione. Etiopija vadovauja organizacijai, tarpininkaujančiai Pietų Sudano taikos derybose, 4000 Etiopijos karių dalyvauja Taikos palaikymo misijoje Somalyje.

Šalies vadovė su ambasadoriumi taip pat aptarė bendradarbiavimo galimybes vykdant studentų mainus. Pasak Prezidentės, studentai iš Etiopijos yra laukiami Lietuvoje.

Lietuvos ir Etiopijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1998 m. spalio 19 dieną. Etiopija - seniausia nepriklausoma šalis Afrikoje ir viena sparčiausiai augančių Afrikos ekonomikų.

Teshome Toga Chanaka yra antrasis Etiopijos ambasadorius Lietuvai. Jis yra Etiopijos ambasadorius Beniliukso šalims, reziduojantis Briuselyje. 55 metų ambasadorius baigęs Adis Abebos ir Kairo universitetus, turi demografijos mokslų daktaro laipsnį. Anksčiau yra dirbęs Etiopijos jaunimo, sporto ir kultūros reikalų ministru, Etiopijos Parlamento Pirmininku, Etiopijos ambasadoriumi Prancūzijoje. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.30 15:18

Atgal