Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Gruzijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2013-07-16

Antradienis, liepos 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Gruzijos ambasadorės Lietuvai Khatuna Salukvadze skiriamuosius raštus.

Susitikime šalies vadovė pabrėžė, kad svarbiausias bendras abiejų šalių tikslas - pasirengimas ES ir Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje.

Prezidentė teigė, kad Lietuva remia Gruzijos siekį parafuoti Asociacijos ir laisvos prekybos susitarimą. Tam būtina užtikrinti sąžiningus, skaidrius, ir nepriklausomus teismo procesus opozicijos atžvilgiu bei garantuoti europinių reformų tęstinumą.

Pasak Prezidentės, Europa atidžiai stebi politinius įvykius Gruzijoje. Valstybė turi pademonstruoti gebėjimą vadovautis europiniais pagarbos žmogaus teisėms ir įstatymo viršenybei principais. Anot Prezidentės, nuo Gruzijos sugebėjimo įgyvendinti šias normas, priklauso ir sėkminga šalies asociacija su ES.

Lietuva remia Gruzijos pastangas ir euroatlantinį pasirinkimą. Svarbus Gruzijos europietiškumo kriterijus - būsimi Gruzijos Prezidento rinkimai, jų skaidrumas ir atitikimas tarptautiniams standartams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.16 15:55

Atgal