Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Hondūro ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-09-02

Trečiadienis, rugsėjo 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Hondūro ambasadoriaus Roberto Floreso Bermúdezo skiriamuosius raštus.

Susitikime aptarti šalių prekybiniai ryšiai ir jų stiprinimo galimybės. Pasak Lietuvos vadovės, intensyvesnis dialogas turizmo, bendrų kultūrinių projektų, akademinių mainų srityse prisidėtų prie dvišalio pasitikėjimo ir bendradarbiavimo stiprinimo.

Prezidentės teigimu, Centrinės Amerikos regiono šalys sėkmingai bendradarbiauja su Europos Sąjunga prekybos srityje, o Lietuva ir Hondūras turėtų intensyviau vystyti dvišalius santykius.

Lietuvos vadovė pakvietė Hondūro studentus atvykti studijuoti į Lietuvą, kur yra nemažai programų anglų kalba. Šiuo metu vienas studentas iš šios valstybės studijuoja mūsų šalyje.

Susitikime taip pat aptarti konflikto Rytų Ukrainoje klausimai. Prezidentė pabrėžė, kad šiuo metu ypač svarbu, jog tarptautinė bendruomenė išliktų stipri ir vieninga.

Lietuva ir Hondūras diplomatinius santykius užmezgė prieš dešimtmetį, 2005 m. sausio 26 dieną.

1949 m. gimęs ambasadorius yra vedęs, turi sūnų ir dukrą. 1972 m. baigė teisės ir socialinių mokslų studijas, po penkerių metų pradėjo diplomatinę karjerą. 1999–2002 m. ėjo užsienio reikalų ministro pareigas, buvo ambasadorius misijoje prie JT Niujorke, taip pat atstovybėse JAV, Vokietijoje, misijoje prie JT ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje. Nuo 2012 m. – ambasadorius Belgijoje ir Hondūro misijos prie ES vadovas. Roberto Floresas Bermúdezas moka anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.02 13:37

Atgal