Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Irano ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-07-23

Trečiadienis, liepos 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Irano Islamo Respublikos ambasadoriaus Ramino Mehmanparasto Nodehi skiriamuosius raštus.

Susitikime su ambasadoriumi Prezidentė aptarė galimybes stiprinti Europos Sąjungos ir Irano ryšius. Pasak šalies vadovės, tolesnė šių santykių raida tiesiogiai priklauso nuo branduolinių derybų sėkmės. Šiuo metu reikšmingiems rezultatams yra palankus metas, nes derybose pastebimas pasiryžimas atvirai siekti susitarimo.

Europos Sąjunga yra pasiryžusi palaikyti konstruktyvų dialogą ir bendradarbiauti ekonominės plėtros ir prekybos sutarčių bei regionui aktualiais kovos su terorizmu ir žmogaus teisių klausimais. Pasak Prezidentės, Iranas su Europos Sąjunga taip galėtų vystyti intensyvesnius santykius studentų mainų, akademinėje ir kultūros srityse.

Susitikime aptartas ir šalių ekonominis bei kultūrinis bendradarbiavimas. Prezidentė pabrėžė, jog dvišalis bendradarbiavimas kultūros srityje yra labai svarbus, o Irano pastangos skatinant studentų mainus, investuojant į turizmą yra vertinamos.

54 metų R. M. Nodehi yra vedęs, turi du vaikus. Ambasadorius baigė verslo administravimo magistro studijas. Nuo 1987 m. dirba Irano Užsienio reikalų ministerijoje. Nuo 2014 m. birželio 26 d. R. M. Nodehi yra Irano Islamo Respublikos ambasadorius Lenkijoje, akredituotas ir Lietuvos Respublikai. Diplomatas kalba persų, arabų ir anglų kalbomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.23 13:44

Atgal