Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Ispanijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-09-10

Trečiadienis, rugsėjo 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ispanijos ambasadoriaus Emilio Fernándezo-Castaño y Díaz-Canejos skiriamuosius raštus.

Susitikime su ambasadoriumi Prezidentė kalbėjo apie saugumo situaciją regione ir dvišalius ekonominius Lietuvos ir Ispanijos santykius. Šalies vadovės teigimu, NATO vadovų susitikime priimti sprendimai - žingsnis didinant Lietuvos saugumą, todėl dabar svarbu juos įgyvendinti.

Pasak Prezidentės, reikia skatinti ekonominį abiejų šalių bendradarbiavimą ir didėjančią tarpusavio prekybą, kuri šiais metais išaugo beveik 17 procentų. Valstybės vadovės teigimu, Lietuva ir Ispanija gali dalytis gerąja patirtimi, nes abi šalis vienija siekis sumažinti energetinę priklausomybę.

1950 m. gimęs Ispanijos ambasadorius turi teisės ir tarptautinių santykių išsilavinimą, prieš paskyrimą į Lietuvą buvo generaliniu konsulu Milane. Diplomatas anksčiau dirbo įvairiuose Ispanijos užsienio reikalų ministerijos postuose, buvo Užsienio reikalų ministerijos viceministru, atsakingu už Europos Sąjungos reikalus, ambasadoriumi Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, Alžyre, vėliau Užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių ekonominių ryšių departamento direktoriumi. 

Nuotraukos - P. Peleckis 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.10 11:03

Atgal