Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Japonijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-09-02

Trečiadienis, rugsėjo 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeedos skiriamuosius raštus ir aptarė aktualius dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvą ir Japoniją sieja tvirti dvišaliai ryšiai, bendros vertybės ir požiūris tarptautinės darbotvarkės klausimais. Anot Prezidentės, Japonija yra svarbus mūsų šalies ekonominis partneris, matomas nuolatinis prekybos augimas. Susitikime su Japonijos atstovu aptartas ir tolesnis dvišalio bendradarbiavimo plėtojimas kultūros, švietimo, mokslo ir technologijų srityje, taip pat augantis Japonijos turistų skaičius Lietuvoje.

Šalies vadovė pakvietė Japonijos verslo atstovus aktyviai prisidėti stiprinant abipusius ekonominius ryšius, investicijas ir artimiau bendradarbiauti transporto sektoriuje, pasitelkiant gerai išvystytą transporto infrastruktūrą Lietuvoje.

Prezidentė su ambasadoriumi susitikime aptarė Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, taip pat Japonijos ryšius su Europos Sąjunga ir derybas dėl Laisvosios prekybos sutarties. Pasak Prezidentės, Lietuva itin vertina Japonijos paramą mūsų šalies narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Naujasis ambasadorius yra dešimtasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir trečiasis, reziduojantis Lietuvoje. Toyoei Shigeeda turi teisinį išsilavinimą, karjerą Japonijos užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1977 m., kur dirbo įvairiuose postuose. Diplomatas buvo patarėjas ir ministras Japonijos nuolatinėje misijoje prie tarptautinių organizacijų Vienoje. Prieš paskyrimą ėjo Japonijos generalinio konsulo Honolulu, JAV, pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.02 11:02

Atgal