Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Jungtinių Arabų Emyratų ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-03-03

Pirmadienis, kovo 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ambasadoriaus Jumos Mubarako Al-Jenaibi skiriamuosius raštus.

Susitikime aptartas Lietuvos ir JAE bendradarbiavimas, teisinių santykių plėtojimas pasirašant dvišalius susitarimus, galima ekonominių ryšių plėtra, bendradarbiavimas daugiašaliuose forumuose.

Šalies vadovė su ambasadoriumi kalbėjo apie dvišalių ryšių stiprinimą, bendradarbiavimą. Susitikime taip pat aptarti dvišaliai susitarimai: dėl investicijų skatinimo ir apsaugos, dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, derybos dėl abipusio vairuotojo pažymėjimų pripažinimo ir keitimo. Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas studentų mainų srityse.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė gerą Lietuvos ir JAE bendradarbiavimą daugiašaliuose forumuose. Lietuvos ir JAE pozicijos daugeliu tarptautinių klausimų sutampa.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir JAE užmegzti 1992 m. spalio 16 dieną. Pasak Prezidentės, dvišalis bendradarbiavimas sustiprėtų įsteigus JAE ambasadą Lietuvoje.

53 metų Juma Mubarakas Al-Jenaibi yra antrasis Lietuvai akredituotas JAE ambasadorius, reziduojantis Berlyne. Ambasadorius yra baigęs civilinę inžineriją Floridos universitete ir turi Pensilvanijos karinio koledžo strateginių studijų magistro laipsnį. Anksčiau yra dirbęs JAE karinėse pajėgose, buvo Abu Dabio savivaldos generalinis direktorius, JAE Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius, nuo 2012 m. - JAE ambasadorius Vokietijoje.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.03 10:48

Atgal