Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Kinijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-04-15

Trečiadienis, balandžio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus Wei Ruixingo skiriamuosius raštus.  

Šalies vadovė su ambasadoriumi aptarė augančią strateginę dvišalių santykių svarbą, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, švietimo, studentų mainų ir kultūros srityse.

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Kinijos ekonominį bendradarbiavimą. Vieni perspektyviausių lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportui į Kiniją sektorių yra logistikos paslaugos, lazeriai, mediena ir medienos dirbiniai, chemijos pramonė, žemės ūkio produktai. Šalies vadovė susitikime pažymėjo traukinio „Saulė“ teikiamas galimybes ir paragino Kiniją aktyviai jomis naudotis.

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat aptarė bendradarbiavimą švietimo ir studentų mainų srityse. Lietuvoje yra puikių galimybių studentams iš Kinijos studijuoti inžineriją, architektūrą, mediciną ir kitas disciplinas.

Kinijos ir Lietuvos diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. rugsėjo 14 dieną.

1957 m. gimęs ambasadorius yra vedęs, turi sūnų. Wei Ruixingas Pekino užsienio studijų universitete įgijo anglų kalbos bakalauro laipsnį, vėliau baigė tarptautinę teisę Amsterdamo universitete. Ambasadorius yra dirbęs generaliniu konsulu Čikagoje, Šanchajaus savivaldybės Užsienio reikalų biuro direktoriaus pavaduotoju, ambasadoriumi Papua Naujojoje Gvinėjoje, Namibijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.15 13:30

Atgal