Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Kosovo ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-02-24

Pirmadienis, vasario 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kosovo ambasadoriaus Ilir Dugolli skiriamuosius raštus.

Prezidentė su Kosovo ambasadoriumi aptarė Europos Sąjungos ir Kosovo santykius, derybas dėl Stabilizacijos ir asociacijos susitarimo, galimybes plėtoti ekonominį Lietuvos ir Kosovo bendradarbiavimą.

Susitikime taip pat kalbėta apie Kosovo ir Serbijos santykių normalizavimą. Konstruktyvus dialogas tarp šalių ir esamų susitarimų įgyvendinimas - viena svarbiausių abiems šalims keliamų ES sąlygų. Prezidentė pažymėjo, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi užbaigti derybas su Kosovu dėl Stabilizacijos ir asociacijos susitarimo ir jau kovą turėtų įvykti paskutinis derybų raundas.

Lietuvos institucijos Kosove dalyvauja keliuose ES Dvynių projektuose. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Kosove diegia ES standartus maisto saugumo ir kontrolės klausimais, Lietuvos Generalinė prokuratūra, bendradarbiaudama su Vokietijos Vidaus reikalų ministerija ir Vengrijos policija, stiprina kovą su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija. Pasak Prezidentės, Lietuva yra pasirengusi pratęsti bendradarbiavimą su Kosovo valdžios institucijomis ir kitose srityse.

Susitikime kalbėta ir apie Lietuvos bei Kosovo ekonominį bendradarbiavimą. Šalių prekybos apyvarta, lyginant su 2012 m., padidėjo 66 proc.

Prieš savaitę Kosovas atšventė Nepriklausomybės dieną. Prezidentė palinkėjo Kosovui ir jo žmonėms santarvės bei klestėjimo.

1975 m. gimęs ambasadorius yra baigęs teisės studijas. Anksčiau dirbo ambasadoriumi Belgijai, Liuksemburgui, Estijai, ES ir NATO. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.24 13:07

Atgal