Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Kroatijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2014-10-01

Trečiadienis, spalio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kroatijos ambasadorės Lietuvai Anicos Djamić skiriamuosius raštus. Susitikime Prezidentė su ambasadore aptarė regiono saugumo problemas, dvišalius diplomatinius ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva ir Kroatija sėkmingai bendradarbiauja ir Europos Sąjungoje, ir NATO. Valstybės vadovės teigimu, Kroatijos įstojimas į šias organizacijas yra regiono sėkmės istorija ir pavyzdys kitoms Vakarų Balkanų šalims. Prezidentės nuomone, Lietuvos ir Kroatijos pareigūnų dalyvavimas ES Dvynių (Twinning) programoje skatina aktyvesnį dialogą.

Susitikime kalbėdama apie prekybinius santykius, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvai ir Kroatijai būtina stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Šiais metais pastebimas lietuviškų prekių eksporto augimas - anot Prezidentės, tai rodo, kad yra gerų galimybių verslo ryšių plėtrai.

A. Djamić turi teisės magistro laipsnį, iki 1994 m. dirbo Zagrebo universiteto Tarptautinės ir lyginamosios teisės institute. Diplomatė ėjo Kroatijos Prezidento patarėjo pavaduotojo pareigas užsienio politikos klausimais, vėliau buvo Prezidento patarėja Europos Sąjungos klausimais. Prieš paskyrimą A. Djamić buvo Kroatijos ambasadore prie Europos Tarybos. Diplomatė reziduoja Stokholme. Vilniuje veikia Kroatijos ambasados skyrius.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.01 10:48

Atgal