Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Latvijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-08-28

Penktadienis, rugpjūčio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Latvijos ambasadoriaus Einaro Semanio skiriamuosius raštus. Šalies vadovė su naujai paskirtu ambasadoriumi aptarė svarbius dvišalių santykių ir bendradarbiavimo Europos Sąjungoje klausimus.

Prezidentės teigimu, Latvija yra viena artimiausių Lietuvos partnerių, abiejų šalių ekonominiai ryšiai itin glaudūs, tačiau šiuo metu pats svarbiausias bendradarbiavimas vyksta saugumo srityje.  Pasak Prezidentės, vieninga Lietuvos ir Latvijos pozicija yra svarbi siekiant bendrų gynybinių pajėgumų stiprinimo ir sklandaus Velso viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimo.

Šį mėnesį Prezidentė kartu su Latvijos vadovu Raimondu Vėjuoniu dalyvavo NATO strateginės komunikacijos kompetencijos (STRATCOM) centro inauguracijos ceremonijoje Rygoje. Šalies vadovė dar kartą pasveikino Latviją ir teigė, kad šis centras padės užtikrinti informacinį saugumą ir prisidės prie kovos su priešiška propaganda. Prezidentė atkreipė dėmesį, jog privaloma toliau stiprinti visų trijų Baltijos šalių energetikos ir kibernetinį saugumą, plėtoti strategines komunikacijos galimybes.

Susitikime svarstyti aktualūs bendrų energetikos projektų klausimai. Prezidentės teigimu, Lietuva tikisi stipraus bendradarbiavimo siekiant stiprinti regionines energetikos rinkas. Šios srities prioritetai – dujų rinkos regione sukūrimas ir elektros energijos tiekimo diversifikacija per strategines jungtis tarp Baltijos šalių ir Europos.

Kalbėdama apie bendrą transeuropinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projektą, Prezidentė teigė, kad Lietuva ir Latvija turi artimiau bendradarbiauti, siekdamos geriau panaudoti ES lėšas, skirtas šiam projektui.

E. Semanis turi politikos mokslų magistro laipsnį, taip pat yra filosofijos mokslų daktaras, dirbęs akademinį darbą. Diplomatinę tarnybą pradėjo 1993 m., buvo patarėju Latvijos ambasadoje Vašingtone. Diplomatas anksčiau dirbo ambasadoriumi Lenkijoje, Suomijoje ir Kinijoje. Prieš paskyrimą ėjo Latvijos užsienio reikalų ministerijos Dvišalių santykių direktorato generalinio direktoriaus pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.08.28 15:12

Atgal