Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Meksikos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-07-23

Trečiadienis, liepos 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Meksikos ambasadoriaus Agustíno Gascos Pliego skiriamuosius raštus.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė dvišalius Lietuvos ir Meksikos santykius, ekonominio ir teisinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

Šalys jau yra pasirašiusios susitarimus dėl vizų režimo panaikinimo turintiems diplomatinius ir tarnybinius pasus bei sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos. Pasak Prezidentės, bendradarbiavimo sutarčių dėl teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ir dėl ekstradicijos pasirašymas leistų valstybėms glaudžiau bendradarbiauti teisingumo srityje.

Pasak Prezidentės, reikia skatinti ekonominį šalių bendradarbiavimą, kuris šiuo metu nėra intensyvus, o prie to prisidėtų susitarimo dėl investicijų skatinimo ir apsaugos pasirašymas.

Prezidentė pabrėžė, jog šaliai svarbi Meksikos parama Lietuvai siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare.

68 metų A. G. Pliego turi cheminės inžinerijos bakalauro laipsnį, administravimo magistro laipsnį ir viešųjų paslaugų daktaro laipsnį. 2001-2003 m. ėjo vidurinio ir aukštojo mokslo viceministro pareigas, 2005-2011 m. - Meksikos valstybinio kultūros instituto generalinio direktoriaus pareigas. Tai pirmasis A. G. Pliego paskyrimas ambasadoriumi, diplomatinės patirties kol kas nėra. Ambasadorius kalba ispanų ir anglų kalbomis.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.23 15:16

Atgal