Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Naujosios Zelandijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2011-10-28

Penktadienis, spalio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Naujosios Zelandijos ambasadoriaus Peterio Howardo Ridingo skiriamuosius raštus.

Prezidentė susitikime su naujuoju ambasadoriumi Lietuvai aptarė dvišalio bendradarbiavimo plėtros perspektyvas, ypač prekybos ir investicijų skatinimo srityje. Šalies vadovė diplomatui palinkėjo sėkmės einant naujas pareigas ir išreiškė įsitikinimą, kad ambasadoriaus aktyvus darbas paskatins glaudesnį Lietuvos ir Naujosios Zelandijos bendradarbiavimą ateityje.

Ambasadorius Lietuvos vadovei pristatė Naujosios Zelandijos pageidavimą pasirašyti su Lietuva „darbo atostogų" schemos susitarimą, kuriuo būtų numatytos trumpalaikių studijų, darbo ir atostogų išvykų galimybės Naujosios Zelandijos jaunimui Lietuvoje, o Lietuvos - Naujojoje Zelandijoje.

Taip pat ambasadorius informavo apie prasidedančias derybas tarp Naujosios Zelandijos ir ES dėl Bendrojo susitarimo, kuriuo būtų sustiprintas bendradarbiavimas tokiose srityse kaip žmogaus teisės, terorizmo prevencija, aplinkosauga, švietimas, mokslas ir inovacijos.

60 metų filosofijos magistro laipsnį įgijęs P. H. Ridingas per savo diplomatinę karjerą dirbo Naujosios Zelandijos ambasadose Tailande, Kambodžoje, Laose, Mianmare, Čekijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje.
Lietuvos ir Naujosios Zelandijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. sausio 10 dieną. P. H. Ridingas - aštuntasis Naujosios Zelandijos ambasadorius Lietuvai. Diplomatas reziduoja Berlyne.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.28 14:08

Atgal