Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Pakistano ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-02-24

Pirmadienis, vasario 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Pakistano ambasadoriaus Masroor Ahmed Junejo skiriamuosius raštus.

Susitikime aptartas Lietuvos ir Pakistano bendradarbiavimas, teisinių santykių plėtojimas pasirašant dvišalius susitarimus, galima ekonominių ryšių plėtra, bendradarbiavimas kultūros ir švietimo klausimais.

Pasak Respublikos Prezidentės, dvišalio bendradarbiavimo plėtrai reikalingas tvirtas teisinis pagrindas, todėl reikia užbaigti jau pradėtų derinti dvišalių susitarimų pasirašymą ir įgyvendinimą. Jau yra pasirašytas susitarimas dėl prekybinio - ekonominio bendradarbiavimo, o Lietuva Pakistanui yra pateikusi pasiūlymus pasirašyti sutartis dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, investicijų skatinimo, mokslinio ir techninio bendradarbiavimo bei kitų.

Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir Pakistano ekonominis bendradarbiavimas. 2013 m. Lietuvos ir Pakistano prekybos apyvarta lyginant su 2012 m., padidėjo 32,8 proc. Taip pat kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes vykdant studentų mainus. Pasak Prezidentės, studentai iš Pakistano yra laukiami Lietuvoje.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Pakistano užmegzti 1994 m. Diplomatinių santykių dvidešimtmečio proga, Prezidentė palinkėjo ir toliau skatinti šalių dialogą bei stiprinti bendradarbiavimą.

57 metų Masroor Ahmed Junejo yra penktasis Pakistano ambasadorius Lietuvai. Anksčiau dirbo Pakistano ambasadose Delyje, Madride, Londone, Rijade. Nuo 2013 m. - Pakistano ambasadorius Danijoje. Ambasadorius turi Verslo administravimo magistro laipsnį. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.24 14:11

Atgal