Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Portugalijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-02-24

Antradienis, vasario 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Portugalijos ambasadoriaus Rui Macieiros skiriamuosius raštus.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė saugumo situaciją regione. Pasak šalies vadovės, Lietuva vertina Portugalijos indėlį užtikrinant Baltijos šalių oro erdvės saugumą. Šalis jau du kartus vykdė oro policijos misiją Lietuvoje ir dalyvavo tarptautinėse pratybose „Steadfast Jazz-2013“.

Susitikime aptartas Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje. Abi valstybės pabrėžia būtinybę laiku baigti kurti ES vidaus energijos rinką ir įgyvendinti svarbiausius infrastruktūrinius projektus.

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat aptarė stiprėjančius šalių ekonominius ryšius. Lietuvos ir Portugalijos vidaus prekyba 2014 m. išaugo net 25 procentais. Taip pat kalbėta apie Portugalijos ekonomikos atsigavimą taikant taupymo politiką.  

Po to, kai 2012 m. buvo uždaryta Portugalijos ambasada Lietuvoje ir 2014 m. Lietuvos ambasada Portugalijoje, yra būtina užtikrinti dvišales politines konsultacijas.

Rui Macieira gimė 1960 m., baigė ekonomikos studijas Lisabonos katalikų universitete. Nuo 1984 m. pradėjo dirbti Portugalijos užsienio reikalų ministerijoje, dirbo ambasadose Prancūzijoje, Maroke, atstovybėje Niujorke. Prieš šį paskyrimą ėjo Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų generalinio direktoriaus ir šios ministerijos užsienio politikos generalinio direktoriaus pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.02.24 12:17

Atgal