Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Prancūzijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-05-11

Pirmadienis, gegužės 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Prancūzijos ambasadoriaus Lietuvai Philippe Jeantaud skiriamuosius raštus ir aptarė dvišalio bei ekonominio bendradarbiavimo klausimus.

Šalies vadovės teigimu, Prancūzija yra strateginė Lietuvos partnerė. Abi šalys tęsia aktyvų bendradarbiavimą politikos, energetikos, gynybos, ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Lietuva vertina Prancūzijos aktyvų dalyvavimą Baltijos valstybių oro policijos misijoje.

Susitikime su ambasadoriumi Prezidentė taip pat aptarė stiprėjančius šalių prekybinius ryšius. Praėjusiais metais Prancūzija buvo 11 vietoje pagal prekybos santykius, kurie išaugo 5 procentais. Prezidentė padėkojo už Prancūzijos paramą Lietuvos narystei Tarptautinėje ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EPBO).

Tai pirmasis P. Jeantaud paskyrimas ambasadoriumi. Anksčiau diplomatas dirbo įvairiuose Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos postuose, taip pat ambasadose Atėnuose, Berne, nuolatinėje Prancūzijos atstovybėje prie Europos Sąjungos Briuselyje. P. Jeantaud turi politinių studijų diplomą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.11 11:25

Atgal