Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Ruandos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-11-18

Antradienis, lapkričio 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ruandos ambasadoriaus Jeano Pierre Karabarangos skiriamuosius raštus.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose svarbą. Ruanda yra nenuolatinė Jungtinių Tautų saugumo tarybos narė 2013-2014 metais. Pasak Prezidentės, Lietuva vertina Ruandos vaidmenį Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje.

Susitikime aptartos šalių ekonominio bendradarbiavimo galimybės. Perspektyviausiomis sritimis galėtų būti IT, biotechnologijos ir atsinaujinantys energijos šaltiniai.

Taip pat aptartos švietimo ir studentų mainų galimybės. Prezidentės teigimu, studentai iš Ruandos yra laukiami Lietuvoje.

Lietuvos ir Ruandos diplomatiniai santykiai užmegzti 2013 m. kovo 27 dieną. Ruandos rinka - viena sparčiausiai augančių pasaulyje. Po 20 genocido metų, šalis nuėjo ilgą kelią, siekdama ekonomikos augimo ir skurdo mažinimo.

Jeanas Pierre Karabaranga yra pirmasis Ruandos ambasadorius Lietuvai, reziduojantis Hagoje. 1965 m. gimęs ambasadorius turi sporto ir renginių organizavimo ir vadybos magistro laipsnį. 2004-2008 m. ėjo Jaunimo, sporto ir kultūros ministerijos generalinio sekretoriaus, vėliau - Sporto ir kultūros ministerijos nuolatinio sekretoriaus pareigas. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.18 00:00

Atgal