Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Saudo Arabijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-09-17

Trečiadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Saudo Arabijos ambasadoriaus Lietuvai Mohammedo Ibrahimo Al Agailio skiriamuosius raštus. 

Susitikime Prezidentė su ambasadoriumi kalbėjo apie Lietuvos ir Saudo Arabijos dvišalius santykius ir ekonominio bendradarbiavimo skatinimo galimybes. Anot valstybės vadovės, prekybos tendencijos yra teigiamos, Lietuviškų prekių eksportas į Saudo Arabiją sparčiai auga. Šalies vadovės teigimu, Lietuva pasiruošusi toliau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą informacijos technologijų sektoriuje, didinti maisto produktų, tekstilės ir baldų eksportą į Saudo Arabiją, kviesti verslo delegacijas.

M. Al Agailis turi politikos mokslų ir ekonomikos išsilavinimą. Diplomatas darbą Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1983 m., kur dirbo įvairiuose postuose. Nuo 2007 m. M. Al Agailis buvo JT Saugumo Tarybos ir NATO reikalų direktoriumi, viceministro, atsakingo už daugiašalius klausimus, patarėju, vėliau - įgaliotuoju ministru, JT Generalinės Asamblėjos, Saugumo Tarybos ir Kandidatavimo departamento direktoriumi. Prieš paskyrimą ėjo JT departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas. Diplomatas moka anglų, vokiečių ir prancūzų kalbas.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.17 13:43

Atgal