Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė skiriamuosius Čilės ambasadoriaus raštus

2018-01-29

Pirmadienis, sausio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čilės Respublikos ambasadoriaus Julio Bravo Yubini skiriamuosius raštus.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva ir Čilė glaudžiai bendradarbiauja skatindamos moterų teisių apsaugą pasaulyje. Kartu su Čilės Prezidente Michelle Bachellet Lietuvos vadovė inicijavo kreipimąsi į Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių, ragindamos pasaulio valstybes įvertinti smurto prieš moteris kainą ir visomis priemonėmis jį stabdyti.

Susitikime aptarti ekonominiai abiejų šalių ryšiai. Čilė yra trečia pagal apimtį Lietuvos prekybos partnerė Lotynų Amerikoje. Lietuva taip pat remia Europos Sąjungos ir Čilės Asociacijos susitarimo, kuris apima ir laisvosios prekybos sutartį, atnaujinimą. Tai atvers dar daugiau galimybių ES ir Lietuvos eksportuotojams.

Prezidentės teigimu, būtina intensyviau išnaudoti Lietuvos ir Čilės potencialą bendradarbiaujant informacinių komunikacinių technologijų, inovacijų, gyvybės mokslų, lazerių, inžinerijos srityse.

Taip pat aptartas bendradarbiavimas kultūros ir švietimo srityje, galimybė valstybėms pasirašyti Darbo atostogaujant susitarimą, sudarantį galimybę jaunimui iki metų dirbti, mokytis ar keliauti užsienio šalyje.

Julio Bravo Yubini yra aštuntasis Čilės ambasadorius Lietuvai. Diplomatas turi istorijos ir geografijos išsilavinimą, mokėsi Čilės Užsienio reikalų ministerijos Diplomatijos akademijoje, studijavo tarptautinius santykius, vėliau dirbo ambasadose Tailande, Peru, Argentinoje ir JAV. Nuo 2017 m. rugpjūčio diplomatas pirmą kartą paskirtas ambasadoriumi Lenkijoje, taip pat akredituotu Lietuvai.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.01.29 14:55

Atgal