Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Slovėnijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-11-23

Pirmadienis, lapkričio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Slovėnijos ambasadoriaus Lietuvai Roberto Krmeljo skiriamuosius raštus.

Šalies vadovė su ambasadoriumi aptarė tolesnius veiksmus pabėgėlių krizei įveikti. Prezidentė pabrėžė, kad būtina įgyvendinti jau suderintus sprendimus migracijos srautams suvaldyti stiprinant Europos Sąjungos išorės sienų kontrolę, pasienio agentūros „Frontex“ operacijas ir kuriant ES pasieniečių tarnybą. Rodydama solidarumą, Lietuva išsiuntė 20 policininkų, kurie Pietų Slovėnijoje padeda valdyti migrantų srautus.

Susitikime taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Slovėnijos santykiai, įvairiapusis daugiašalis bendradarbiavimas ir auganti prekyba. Kitais metais bus švenčiamas 25 metų Lietuvos ir Slovėnijos diplomatinių santykių jubiliejus. Šalies vadovės teigimu, Lietuva didžiuojasi būdama viena pirmųjų, pripažinusių Slovėnijos nepriklausomybę 1991 metais.

L. Krmeljas turi politikos mokslų ir diplomatijos magistro laipsnio išsilavinimą. 1991 m. pradėjo darbą Slovėnijos užsienio reikalų ministerijoje, yra dirbęs ambasadose Madride, Kopenhagoje ir Zagrebe. Nuo 2010 m. R. Krmeljas vadovavo Europos Sąjungos plėtros ir kaimyninių šalių departamentams. Nuo 2014 m. eina ambasadorius Lenkijoje pareigas, reziduoja Varšuvoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.11.23 10:30

Atgal