Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus

2014-04-16

Trečiadienis, balandžio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naujojo Šventojo Sosto nuncijaus Pedro Lopezo Quintanos skiriamuosius raštus.

Šalies vadovė su nuncijumi aptarė glaudų Lietuvos ir Vatikano bendradarbiavimą, įtvirtintus teisinius santykius. Lietuva yra vienintelė valstybė Vidurio ir Rytų Europoje, kurioje bažnyčios statusas yra visiškai apibrėžtas.

Prezidentė su Pedro Lopezu Quintana kalbėjo apie Europos Sąjungos ir Šventojo Sosto puoselėjamas bendras vertybes: taiką, žmogaus orumą ir demokratiją.

Šventasis Sostas savo pareiškimu paragino dėl įvykių Ukrainoje laikytis tarptautinės teisės, o ne vykdyti veiksmus, kurie skatintų kraujo praliejimą. Pasak šalies vadovės, tokia pozicija yra labai svarbi.

Susitikime taip pat kalbėta apie Jono Paulius II ir Jono XXIII kanonizaciją, kurioje balandžio 27 d. dalyvaus ir Lietuvos Prezidentė.

1953 m. Šiaurės Ispanijoje gimęs Pedro Lopezas Quintana yra penktasis nuncijus Lietuvoje. 1984 m. baigęs kanonų teisės studijas pradėjo Šventojo Sosto diplomatinę karjerą. Tarnavo nunciatūrose Madagaskare, Filipinuose ir Indijoje, nuo 2013 m. rudens dirbo Vatikano valstybės sekretoriate. Pedro Lopezas Quintana kalba anglų, italų, prancūzų ir portugalų kalbomis.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.16 11:31

Atgal