Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Tanzanijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2015-01-29

Ketvirtadienis, sausio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Jungtinės Tanzanijos Respublikos ambasadorės Doros Mmari Msechu skiriamuosius raštus.

Prezidentė su ambasadore aptarė bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose svarbą. Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina Tanzanijos vaidmenį Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijose, ypač Kongo Demokratinėje Respublikoje, Darfūre ir Libane.

Pasak Prezidentės, dvišalis Lietuvos ir Tanzanijos ekonominis bendradarbiavimas stiprėja, tačiau reikia ieškoti naujų bendradarbiavimo sričių. Tanzanijos ūkio augimas yra sparčiausias regione, konkuruojantis su stiprią ekonomiką turinčia Kenija.

Susitikime taip pat aptartos švietimo ir studentų mainų galimybės. Prezidentės teigimu, studentai iš Tanzanijos yra laukiami Lietuvoje.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Tanzanijos užmegzti 1993 m. lapkričio 11 dieną.

1956 m. gimusi Dora Mmari Msechu yra ketvirtoji Tanzanijos ambasadorė Lietuvai, reziduojanti Stokholme. 1984 m. ambasadorė gavo tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro laipsnį ir nuo 1985 m. pradėjo diplomatinę karjerą. Dirbo Tanzanijos atstovybės Delyje ir Otavoje vadove, Daugiašalio bendradarbiavimo departamento direktore. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.29 15:24

Atgal