Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Vietnamo ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2014-04-09

Trečiadienis, balandžio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Vietnamo ambasadoriaus Phamo Kieno Thieto skiriamuosius raštus.

Susitikime aptartos dvišalių santykių stiprinimo galimybės, ypač per Vietnamo ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą. 2012 m. pasirašytas Europos Sąjungos ir Vietnamo partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas, kurį Lietuva ratifikavo 2013 metais. Prezidentė pabrėžė, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi užbaigti derybas su Vietnamu dėl laisvosios prekybos susitarimo pasirašymo.

Prezidentė su ambasadoriumi kalbėjo apie ekonominių Lietuvos ir Vietnamo ryšių stiprinimą. Šalies vadovės teigimu, perspektyviausias dvišalis bendradarbiavimas verslo, švietimo ir turizmo srityse.

57 metų Phamas Kienas Thietas yra penktasis Vietnamo ambasadorius Lietuvai, reziduojantis Varšuvoje. Ambasadorius yra vedęs, turi du vaikus. Kijevo politechnikos institute įgijo mechanikos inžinieriaus laipsnį, taip pat mokėsi Vietnamo nacionalinės gynybos karinių technologijų institute. Anksčiau yra dirbęs Vietnamo mokslų ir technologijų ministerijoje, Užsienio reikalų ministerijoje. Ambasadorius kalba rusų ir anglų kalbomis.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.09 14:48

Atgal