Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Vietnamo ir Indijos ambasadorių skiriamuosius raštus

2010-07-26

Pirmadienis, liepos 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Vietnamo Socialistinės Respublikos ambasadoriaus Nguyen Hoang ir Indijos Respublikos ambasadoriaus Deepak Vohra skiriamuosius raštus.

Susitikime su Vietnamo diplomatu aptarti dvišaliai santykiai bei bendradarbiavimo perspektyvos prekybos ir investicijų srityse. Prezidentė pasveikino Vietnamo ambasadorių šiemet minimo Vietnamo sostinės Hanojaus 1000 metų jubiliejaus proga.

Susitikime su Indijos ambasadoriumi aptarti ekonominių ryšių gilinimo, klimato kaitos ir kiti tarptautinės politikos klausimai. Prezidentė palankiai įvertino, kad Indija domisi galimybėmis investuoti į Lietuvos tekstilės ir aukštųjų technologijų sektorius. Šalies vadovė ambasadoriui padėkojo už šiemet jau keturiasdešimčiai Lietuvos specialistų suteiktas stipendijas stažuotis Indijoje. Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva kitais metais rengia Demokratijų Bendrijos aukšto lygio susitikimą lyčių lygybės klausimais ir džiaugtųsi jame matydama Indijos Prezidentę Pratibhą Devisingh Patil.

Valstybės vadovė ambasadoriams palinkėjo sėkmės einant atsakingas pareigas ir išreiškė įsitikinimą, kad diplomatų aktyvus darbas paskatins tolesnę valstybių santykių plėtrą.

55 metų Vietnamo ambasadorius diplomatinėje tarnyboje darbą pradėjo 1980 m. N. Hoang yra ketvirtasis Vietnamo ambasadorius Lietuvai.

59 metų amžiaus Indijos ambasadorius karjerą diplomatinėje tarnyboje pradėjo 1975 m. 2002-2005 m. dirbo Indijos ambasadoriumi Armėnijai ir Gruzijai, 2005-2010 m. buvo Indijos ambasadorius Sudane. Nuo 2010 m. balandžio buvo paskirtas Indijos ambasadoriumi Lenkijoje. Deepak Vohra - šeštasis Indijos ambasadorius Lietuvai.

Abu diplomatai reziduoja Varšuvoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.26 12:29

Atgal