Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Vokietijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2014-09-08
Pirmadienis, rugsėjo 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Vokietijos ambasadorės Lietuvai Juttos Schmitz skiriamuosius raštus.

Prezidentė su naująja ambasadore aptarė dvišalius Lietuvos ir Vokietijos santykius, ekonominio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo priemonių klausimus.

Pasak valstybės vadovės, abi šalis sieja stiprūs dvišaliai santykiai ir glaudūs verslo ryšiai. Vokietija yra svarbi ir patikima Lietuvos prekybos partnerė ir viena didžiausių investuotojų mūsų šalyje.
Prezidentės teigimu, Lietuva ir Vokietija galėtų labiau išnaudoti dvišalį ekonominį potencialą, nes Lietuva yra investicijoms strategiškai patraukli šalis. Valstybės vadovė taip pat paragino toliau stiprinti dvišalius visuomenės ir kultūros diplomatijos ryšius.

57 metų J. Schmitz turi istorijos ir politologijos išsilavinimą. Prieš paskyrimą į Lietuvą diplomatė dirbo Politikos skyriaus vadove nuolatinėje atstovybėje prie tarptautinių organizacijų Ženevoje. Anksčiau J. Schmitz dirbo ambasadoje Pekine, nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų Niujorke, nuolatinėje atstovybėje prie NATO Briuselyje ir kituose diplomatinės tarnybos postuose.
 
Nuotraukos - P. Peleckis 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.08 11:52

Atgal