Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pritaria ES Teisingumo Teismo teisėjo kandidatūrai

2017-12-13

Trečiadienis, gruodžio 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo pritaria Vyriausybės siūlomai Irmanto Jarukaičio kandidatūrai į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus.

Beveik dviejų dešimtmečių mokslinio darbo patirtį turintis Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas, socialinių mokslų srities teisės krypties daktaras I. Jarukaitis yra apgynęs disertaciją tema „Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika: narystės konstituciniai pagrindai“. Mokslininkas vertinamas kaip vienas labiausiai patyrusių aukštos kvalifikacijos tarptautinės teisės ekspertų Lietuvoje.

I.Jarukaitis yra dirbęs Europos Komisijos Informacinės visuomenės generaliniame direktorate, daugiau nei 12 metų – Europos teisės departamente prie Teisingumo ministerijos. 2010 m. buvo paskirtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju, penkerius metus ėjo teismo pirmininko pavaduotojo pareigas ir laikinai, pusantrų metų, vadovavo šiam teismui.

Reikšmingas I. Jarukaičio indėlis integruojant Lietuvos Respubliką į ES, atstovaujant Lietuvos interesams ir ginant juos Europos Komisijoje ir ES Teisingumo Teisme. Jis yra gerai susipažinęs su ES Teisingumo Teismo darbu, bylų nagrinėjimo šiame Teisme specifika.

Pagal Vyriausybės įstatymą ir Seimo statutą, Vyriausybė, Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į Europos Bendrijų Teisingumo Teismo teisėjus konsultuojasi su Seimu.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.12.13 09:55

Atgal