Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė ragina lyčių lygybę skatinti asmeniniu pavyzdžiu

2011-12-06

Antradienis, gruodžio 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ESBO apskritojo stalo diskusijos lyčių lygybės ir lygių galimybių tema „Kad moterų balsai būtų girdimi" (Making Women‘s Voices Heard) dalyvius.

Diskusijoje dalyvaujantys ekspertai iš ES Rytų partnerystės, Viduržemio jūros regionų bei Lietuvos pasidalino unikalia patirtimi, sėkmės istorijomis bei numatė gaires tolesnėms iniciatyvoms lyčių lygybės klausimais.

Pasak Prezidentės, itin didelis tarptautinės bendruomenės dėmesys šiai temai rodo, kokia svarbi yra nagrinėjama problema. Šalies vadovė aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakė į konferencijos dalyviams rūpimus klausimus apie Lietuvos moterų padėtį šalyje ir visame pasaulyje.

„Bet kokio pobūdžio diskriminacija daro žalą visuomenių gerovei. Lyčių nelygybė, moterų diskriminacija darbe - tai aplinka, su kuria susiduriama kasdien. Tik matomumu ir asmeniniu pavyzdžiu galime visus priversti atkreipti dėmesį į šią problemą ir paskatinti kovoti su ja", - sakė šalies vadovė.

Prezidentė paragino diskusijos dalyvius būti geraisiais pavyzdžiais kovojant su lyčių nelygybe, prisiimant didesnę atsakomybę už savo sprendimus, parodant asmeninę iniciatyvą, pastangas ir atkaklumą. Pasak šalies vadovės, tik viešai ir garsiai kalbėdami apie lyčių lygybės problemas paskatinsime moteris atkakliau siekti savo teisių.

Valstybės vadovės teigimu, Lietuva gina moterų teises ir yra gerosios praktikos pavyzdys, kur visuomenės gyvenime dalyvauja ir vadovaujančias pozicijas užima vis daugiau moterų.

Lygios galimybės ir moters vaidmens stiprinimas yra viena iš prioritetinių temų šių metų Lietuvos pirmininkavimo ESBO programoje, o ši diskusija - vasarą Vilniuje vykusios aukšto lygio pasaulio moterų lyderių konferencijos tęsinys. Šalies vadovė patikino, kad lyčių lygybės klausimas liks aktualus ir pasibaigus šalies pirminkavimui ESBO.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.06 11:57

Atgal